Kalendarium

Kalendarium SKA: Dziesiąte Szczecińskie Spotkanie z Azją [20.07.19]

Dnia 20.07 w Filii nr 54 Miejskiej Biblioteki Publicznej „Promedia” odbyło się już 10-te, jubileuszowe Szczecińskie Spotkanie z Azją. Tym razem tematem przewodnim była Turcja, a dokładniej ujmując osobiste doświadczenia z miesięcznego pobytu w tym kraju naszego klubowicza Roberta Bilskiego.

Głównym celem spotkania było przybliżenie mieszkańcom Szczecina Turcji od środka, czyli przedstawienie życia i zwyczajów mieszkańców tego państwa na pograniczu Europy i Azji, z podkreśleniem roli Stambułu jako największego miasta. Pierwsze minuty spotkania były poświęcone przybliżeniu faktów na temat państwa łączącego Europę oraz Azję. Szczególną uwagę widzów przykuł temat bezpieczeństwa w Turcji, o którym ostatnio mówi się dość często, szczególnie w kontekście religii dominującej w tym kraju.

Druga część spotkania była poświęcona Stambułowi, czyli jedynej metropolii, która znajduje się na dwóch różnych kontynentach.

Pełna relacja pod linkiem