Szczecińskie Spotkanie z Azją
Cyklicznie odbywające się spotkanie kulturalno-edukacyjne, tematycznie powiązane z kulturą Azji. Na każdym kolejnym wydarzeniu omawiany jest wybrany temat dotyczący historii, współczesności oraz innych dziedzin życia społecznego Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Prelegentami są członkowie SKA lub zaproszeni goście. Wszystkie zorganizowane do tej pory SzSA odbyły się w Filii nr 54 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie ProMedia.
Dzień z Azją
Całodzienne wydarzenie kulturalno-edukacyjne zorganizowane przy współpracy z Biblioteką Główną Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w ramach Europejskiej Nocy Naukowców. Podczas dwóch edycji (2018 i 2019) w ramach DzA odbyły się liczne atrakcje dotyczące kultury Azji w postaci prelekcji, warsztatów i pokazów.
Kampai! Integracja fandomu m&a
Pubowe wydarzenie dla fanów japońskiej popkultury, szczególnie komiksów (manga) i seriali animowanych (anime). Każda z czterech zorganizowanych edycji przeprowadzona została w innej tematyce, ze specjalnie dostosowanymi atrakcjami dla uczestników. Trzy pierwsze Kampai’e odbyły się w Exp Pub & Games, natomiast czwarta w Klubie Studenckim Szafa. Z racji miejsca organizacji, event skierowany jest do pełnoletnich fanów.
Redakcja strony www i administracja fanpage’u
Grupa złożona z członków stowarzyszenia zajmująca się przygotowywaniem treści na stronę internetową oraz fanpage na Facebooku. Redaktorzy piszą artykuły, dokonują korekty tekstów we współpracy z autorami oraz publikują je. Na stronie www chętni mogą m.in zapoznać się z celami i ofertą stowarzyszenia, poznać jego projekty, przeczytać relacje ze zorganizowanych wydarzeń, a także artykuły publicystyczne członków. Na fanpage’u publikowane są najświeższe informacje związane z działalnością SKA lub zaproszenia na inne wydarzenia dotyczące kultury azjatyckiej w Szczecinie i okolicach.
Projekt teatralny
Grupa aktorska tworząca i wystawiająca spektakle dla dzieci i młodzieży, na podstawie azjatyckich legend i mitów. Członkowie realizujący projekt piszą scenariusze, przygotowują stroje i scenografię, odpowiadają za udźwiękowienie i oświetlenie spektakli oraz spełniają się jako aktorzy. Grupa teatralna łącznie sześć razy na pięciu scenach wystawiła dwa przedstawienia: “Baśń o zbieraczu bambusa” oraz “Śnieżna Dama”.
Grupa ds. współpracy konwentowej
Członkowie stowarzyszenia odpowiedzialni za nawiązywanie kontaktów z innymi podmiotami organizującymi konwenty i festiwale, czyli wydarzenia najczęściej dla fanów popkultury japońskiej lub fantastyki. Dzięki zawiązanej współpracy, Szczeciński Klub Azji przygotowuje atrakcje dla uczestników konwentów w innych miastach Polski.
Japan Fest
Odziedziczona po stowarzyszeniu ENSO impreza kulturowa, mająca na celu popularyzowanie kultury Azji, a zwłaszcza Japonii. Podczas Japan Festu główny nacisk jest kładziony na spotkania ze znawcami różnych dziedzin kultury, sztuki i tradycji azjatyckiej. Każdy uczestnik festiwalu ma możliwość nie tylko biernie uczestniczyć w imprezie, ale również aktywnie współtworzyć festiwal – brać udział w warsztatach, dyskusjach, otwartych treningach i warsztatach. Jednym z głównych zadań Japan Festu jest promowanie takich właśnie interaktywnych form przekazywania wiedzy.
Mononoke – japońska groza
Gra fabularna, rozgrywka w wyobraźni, popularnie nazywana RPG, w której możesz wcielić się w mieszkańca współczesnej Japonii zmagającego się z nadprzyrodzonym zagrożeniem.
Gra jest inspirowana japońskim folklorem, mitologią i miejskimi legendami, ale nawiązuje również do motywów znanych z anime, mang i podobnych dzieł japońskiej popkultury.
Zapraszamy na kompletną podstronę stworzoną specjalnie na potrzeby “Mononoke” tutaj.