Majowe propozycje Szczecińskiego Klubu Azji

W bieżącym miesiącu nasze stowarzyszenie przyspiesza z działaniami zmierzającymi do przybliżania kultury Dalekiego i Bliskiego Wschodu mieszkańcom Szczecina i okolic. Łącznie weźmiemy udział aż w trzech wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych.

Już 11-go maja (sb) w ramach Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Głównej ZUT o godz. 16.00 nasz klubowicz Maksym Kardas wystąpi z prelekcją pt. “Stworzenie świata, ludzi i narodu w w mitologii azjatyckiej”. Po wykładzie oczywiście możliwa dyskusja.

18-go maja (sb) jako goście Art Festiwalu organizowanego w Stargardzie wystąpimy ze swym przedstawieniem pt. “Baśń o zbieraczu bambusu”. Występ odbędzie się o godz. 14:45 na tarasie Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Portowej 3.

Natomiast dzień później, w niedzielę 19-go podczas XVIII Spotkania pod Platanami “Wielki Piknik Pasji” zapraszamy nawet podwójnie. Na naszym stoisku (Nr. 64) na odwiedzających czekać będziemy z wieloma atrakcjami, jak np. warsztatami kaligrafii i origami, quizem wiedzy o Azji z nagrodami, dalekowschodnimi ozdobami oraz barwnie i klimatycznie przebranymi członkami stowarzyszenia. Poza tym o godz. 14:50 na scenie na Jasnych Błoniach ponownie będzie można obejrzeć nasze przedstawienie “Baśń o zbieraczu bambusu”.

Zapraszamy gorąco do uczestnictwa w inicjatywach, na których pojawimy się jako stowarzyszenie w maju oraz kolejnych miesiącach.

Podziel się tym tekstem ze znajomymi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.