XV Szczecińskie Spotkanie z Azją – Ekologia w Azji – zapowiedź

Zapraszamy na XV Szczecińskie Spotkanie z Azją – ekologia w Azji!

Podczas tej edycji przybliżymy mieszkańcom naszego miasta wybrane zagadnienia związane z przyrodą i ekologią w Azji. Spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej – przygotowaliśmy prelekcje, warsztaty oraz małą wycieczkę. 

29.05.2021, godzina: 12:00 – 16:00

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej ProMedia w Szczecinie (możemy gościć 15 osób) oraz na stronę wydarzenia na Facebooku, gdzie odbędzie się transmisja na żywo. Nasi prelegenci przedstawią m.in. jak segreguje się śmieci, czym są miasta ekologiczne, dowiemy się czy jemy banany z probówki i jaką symbolikę mają kwiaty w azjatyckich państwach. 

30.05.2021, godzina: 15:00

Spacer z przewodnikiem po Parku Kasprowicza szlakiem “Od sakury do katsury”, który startuje przy pomniku JPII na Jasnych Błoniach. Uczestnicy otrzymają mapy szlaku z zaznaczoną azjatycką roślinnością, które przygotował na tę okoliczność Szczeciński Klub Azji.

15.05.2021 i 16.05.2021, godzina: 10:00

Przygotowaliśmy dla Państwa warsztaty ekologiczne pt. “Upcykling czyli eko-lampiony”, które odbędą się na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na naszym kanale YouTube. Osoby, które przygotują swoje lampiony będą mogły wziąć udział w konkursie. Przewidzieliśmy dwie nagrody jury oraz nagrodę publiczności.

Zasady konkursu:

  1. Uczestnik przygotowuje swoją wersję lampionu/lampionów na podstawie przeprowadzonych warsztatów ekologicznych.
  2. Swoje prace konkursowe uczestnik dokumentuje w postaci zdjęć i publikuje je w komentarzach pod postem konkursowym.
  3. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę prac, ale muszą być one wszystkie umieszczone na jednym zdjęciu jako jedno zgłoszenie w jednym komentarzu, jednakże dodatkowe zdjęcia prac uczestnik może opublikować w odpowiedziach do swojego komentarza.
  4. Tematem przewodnim prac są eko-lampiony. Nie muszą być one odwzorowaniem lampionów warsztatowych (jest to tylko inspiracja). Praca musi być wykonana z materiałów recyklingowych (papier, gazety, karton, drewno, plastik, szkło, metal itp.). Technika wykonania lampionów jest dowolna.
  5. Dopuszcza się niewielką korektę zdjęć (np. jasność, ostrość, kontrast).

Szczegółowy regulamin dostępny tutaj (link).

Podziel się tym tekstem ze znajomymi!