China Symphony Orchestra – relacja z koncertu w Szczecinie

23-go października szczecińscy miłośnicy muzyki klasycznej mogli wziąć udział w wyjątkowym koncercie. W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpili muzycy China Symphony Orchestra oraz zaproszeni soliści. W skład zespołu wchodzą zarówno instrumentaliści z Chin jak i Polski, absolwenci renomowanych uczelni europejskich.

W programie koncertu znalazły się najsłynniejsze przeboje muzyki klasycznej oraz arie operowe i operetkowe, wykonane przez utalentowanych śpiewaków – Chaoran Zuo, Erni Deng, Linhao Qin, Yang Liu i Yuexin Liu. Artyści czarowali publiczność swymi wspaniałymi głosami, a także zabawiali anegdotami ze swojego życia, co ciekawe bardzo dobrze posługując się językiem polskim.

Nie zabrakło zatem tak znanych pieśni, jak Core ’ngrato, Uwertura do Carmen, Besamo Mucho czy O Sole mio wykonywane solo, na dwa lub nawet cztery głosy.

Oprócz tego utalentowana pianistka, Xuancen Guo wykonała najbardziej znane i cenione utwory Fryderyka Chopina.

To był doprawdy fascynujący pod względem muzycznym wieczór, a nasza liczna reprezentacja Szczecińskiego Klubu Azji również mogła docenić talent artystów z Chin. Na dowód tego obszerna relacja fotograficzna autorstwa naszego klubowicza, Mariusza Kozłowskiego.

Podziel się tym tekstem ze znajomymi!

Dodaj komentarz