Szczeciński Szlak Azjatycki – mapa do pobrania

Drodzy Czytelnicy, dzisiaj mamy przyjemność udostępnić wam mapę Szczecińskiego Szlaku Azjatyckiego.

Szczeciński Szlak Azjatycki prowadzi wzdłuż ciągu roślin o autentycznie azjatyckim pochodzeniu, które dotarły aż do Szczecina! Rozpoczyna się on pod Urzędem Miasta, od dwóch bardzo trudnych do przegapienia wiśni (różowej i piłkowanej, z jap. zwanymi sakura), oraz tamaryszka. Następnie biegnie Aleją Platanów i pod Pomnik Czynu Polaków z przystankami przy skrzydłorzechu kaukaskim oraz dwóch klonach, ostatecznie prowadząc przez Park Kasprowicza wzdłuż m.in. ałyczy, lipy krymskiej, jodły Nikko i kończąc na grujeczniku (z jap. katsura).

Rewers mapy zawiera obszerne (na tyle na ile pozwoliła forma mapy) opisy każdego z gatunków. Czy to z lokalnego, historycznego czy biologicznego punktu widzenia. Każdy opis zawiera również poglądowe fotografie. Jesteśmy pewni, że forma ta przypadnie wam do gustu!

Spacer Szczecińskim Szlakiem Azjatyckim z lokalnym przewodnikiem odbędzie się przy okazji XV Szczecińskiego Spotkania z Azją. Dnia 30.05.2021 o godzinie 15:00 startujemy spod pomniku JPII na Jasnych Błoniach. Serdecznie zapraszamy! Egzemplarze mapy będą dostępne u przewodnika 🙂

A dla tych, którzy chcieliby przespacerować się w innym terminie lub chcą po prostu dowiedzieć się czegoś o florze naszego miasta – mapa do pobrania:

Pobierz “Szczeciński Szlak Azjatycki - mapa”

szczecinski-szlak-azjatycki-mapa-web.pdf – Pobrano 437 razy – 8 MB

Spotkanie dofinansowano z Programu Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski
#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR oraz @PomorzeZachodnie, @ProgramSpołecznik, @Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego

Podziel się tym tekstem ze znajomymi!